Strakatí psi z Morašic

Naše zkušenosti s chovem štěňat v Morašicích

   Je to jednoduché. Jsou vlastně jen ty nejlepší. Víme, že o štěňata je po celou dobu chovu výborně postaráno co se bydlení, stravy i péče o zdraví týče. Jedině snad je vhodné při převzetí štěněte zkontrolovat postup očkování, prováděného podle rad místního veterináře. Jinak Vám nic konkrétního nepovíme, protože vše co jsme viděli, můžeme jen chválit.

   Psi žijí u domu na kraji vesnice s dokonalým výběhem do zahrady. Mají tak nejen ideální sportovní vyžití, ale od chvíle kdy jsou schopni pohybu si zvykají na kontakt s lidmi, dalšími dospělými psy i na běžný domácí ruch včetně aut na nedaleké silnici. My jsme získali krásné zdravé štěně téměř ideálně socializované, které si velmi rychle a dobře zvyklo na nás, na nové prostředí i na kontakt s jinými psy i kočkami, který u nás má. A co víc, díky domácímu režimu v Morašicích měl náš Ferda už při odběru základní hygienické návyky. Tedy žádný problém s venčením, fakt se snad za celou dobu u nás počůral doma v bytě (kde ho trvale máme) jen jednou. Kdo poznal učení hygieny štěněte ví, že je to prostě skvělé.

A náš Ferda ...
   Povahově Ferda odpovídá standartu Českých strakatých psů. Přátelský k lidem, psům i ostatním zvířatům, včetně pověstných koček. Instinkty k lovu nejsou příliš silné a nepřinesly nám dosud vůbec žádné potíže. Poslušnost je přiměřená, je jen třeba počítat s tím, že zvíře je velmi zvědavé a společenské. S tím souvisí i to, že možná o něco hůř než jiní psi snáší delší čas trávený o samotě. Ačkoliv je obecně tichý (neštěká) a přátelský k lidem, kupodivu i efektivně hlídá: neohlášené návštěvy (i jemu známých lidí) dokáže docela důrazně zastavit a čeká, zda my odsouhlasíme jejich pobyt. Tím je opět vše v pořádku a klidně se jde s hostem kamarádit. Zdravotně je Ferda zcela v pohodě, za ten rok co ho máme doma jsme dvakrát léčili drobné nachlazení a jeden opar v tlamičce. Podobně jako u lidí, na nachlazení med, česnek a vitamín C, opar velmi rychle zmizel po podání Pangaminu. Zkrátka lze říct, že jsme s Ferdou naprosto spokojeni a doufáme, že on s námi taky.návrat na hlavní stránku